نکته‌های آیت الله وحید خراسانی به زائرین اربعین

به گزارش پایگاه خبری مذهبی بچه شیعه :آیت الله وحید خراسانی خطاب به ائرین اربعین بیان داشتند: خوشا به حال کسانی که قدر این نعمت را بدانند و بعد از این سفر که از هر گناهی پاکیزه می‌شوند، مراقب باشند که خود را آلوده نکنند! و خدا و امام زمان علیه‌السلام را هرگز فراموش ننمایند!

 

دفتر آیت الله وحید خراسانی با باز نشر سخنان این مرجع تقلید شیعیان با عنوان« نکته‌ها و سفارشات آیت الله وحید خراسانی، به زائرین اربعین» این گونه آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

زوّار قبر سیدالشهداء علیه‌السلام، اگر بدانند کجا می‌روند و به زیارت چه‌کسی مشرف می‌شوند، سر از پا در این سفر نمی‌شناسند!

 

به بیان کسی که کلام او به منزلۀ کلام خداست – چون حجت بالغه الهیه است – مقصد آنان در این سفر عرش خداست!

و آن‌چه برای ایشان در این مقصد منتهای مطلب است، آن است که آنان زوار خدایند. قُلْتُ لِأَبِي عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام: مَا لِمَنْ زَارَ قَبْرَ الْحُسَيْنِ علیه السلام ؟ قَالَ : كَانَ كَمَنْ‏ زَارَ اللَّهَ‏ فِي‏ عَرْشِهِ‏ . قَالَ: قُلْتُ: مَا لِمَنْ زَارَ أَحَداً مِنْكُمْ [ أَحَدَكُمْ‏ ]؟ قَالَ: كَمَنْ زَارَ رَسُولَ اللَّهِ‏ صلی الله علیه وآله.

 

حدیث صحیح که عقل را مبهوت می‌کند، این است: عن ابن محبوب ، عن اسحاق بن عمار، قال: سمعت أبا عبد الله علیه السلام یقول: لیس نبيّ في السموات والأرض إلا ویسألون الله تبارک وتعالی أن یؤذن لهم في زیارة الحسین علیه السلام ففوج ینزل ففوج یعرج.

 

هیچ پیغمبری نیست؛ یعنی از آن آدمی که شد صفی الله و مسجود تمام ملائکة الله، و آن نوحی که نهصد و پنجاه سال مردم را به خدا دعوت کرد و شد نجی الله، و آن ابراهیمی که خدا او را مبتلا کرد به کلمات و بعد از تمام آن کلمات از نبوت و رسالت و خلت گذشت و به مقام امامت رسید، و آن موسایی که خدا درباره او فرمود: ونادیناه من جانب الطور الأیمن وقربناه نجیا، و شد کلیم الله، و آن عیسایی که از دم روح القدس به وجود آمد و شد کلمة الله و روح الله، همه اینان مسألتشان از خداوند تبارک وتعالی این است که به آنان اذن دهد، که به زیارت قبر حسین بن علی علیهماالسلام مشرف شوند!

 

در آن بقعه چه غوغا است که مطاف تمام انبیا و اولوا العزم از فرستادگان خداست؟! فوجی از آسمان به زمین نازل و فوجی از زمین به آسمان صاعد، و آن فوج، مرکب از ملائکه مقربین و انبیا و مرسلین است و تا قیامت امر بر این منوال است!

 

خوشا به حال کسانی که قدر این نعمت را بدانند و بعد از این سفر که از هر گناهی پاکیزه می‌شوند، مراقب باشند که خود را آلوده نکنند! و خدا و امام زمان علیه‌السلام را هرگز فراموش ننمایند!

 

و هر ماهی یک ختم قرآن بکنند و به روح رسول خدا صلی الله علیه وآله تا امام زمان علیه السلام نثار کنند و همه قرآنی را که در دوره‌ی سال برای چهارده معصوم قرائت کردند، به حضرت ولی عصر صاحب العصر والزمان علیه‌السلام هدیه کنند، که این عمل، آنان را با امام زمان علیه‌السلام محشور خواهد کرد و کسی که با او باشد با تمام انبیا و اوصیا است.

 

سزاور است کسانی که از ایران مشرف می‌شوند، به نیابت امام هشتم علی بن موسی الرضا علیهماالسلام بروند؛ و کسانی که از بلاد دیگر به آن حرم شرفیاب می‌شوند، به نیابت سائر معصومین علیهم‌السلام مشرف شوند؛ و در این سفر پر برکت، چون نائب آن مقام رفیع هستند، نظر عنایت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام به آن نائبان، به رعایت منوب عنه آنان، موجب سعادت دنیا و عقبی است!

 

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 

بیانیه اربعین امام حسین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا