آغاز عملیات حشدالشعبی برای تامین امنیت زائران اربعین

به گزارش پایگاه خبری مذهبی بچه شیعه : سازمان نیروهای حشدشعبی اعلام کرد که این نیروها عملیات پاکسازی مناطق اطراف رود دیالی با هدف آماده سازی این منطقه برای استقبال از زائران اربعین حسینی (ع) را آغاز کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، عملیات مذکور با حضور نیروهای مهندسی نظامی و یگان‌های کشف و خنثی سازی بمب انجام می‌شود. سازمان حشدشعبی اعلام کرد که این عملیات با هدف تأمین امنیت زائران اربعین حسینی (ع) و پاکسازی مسیر آنها از هر خطری صورت می‌گیرد.

عملیات نیروهای حشدشعبی مشخصاً تفتیش و پاکسازی منطقه «بابا محمود» در نزدیکی رود دیالی را دربرمی گیرد. نیروهای حشدشعبی عراق علاوه بر مشارکت در عملیات ضدتروریستی در مناطق مختلف این کشور به تلاش‌های خود برای تأمین امنیت مراسم‌های مذهبی به ویژه در ماه محرم و صفر ادامه می‌دهند.

علی الحمدانی فرمانده عملیات فرات مرکزی حشدشعبی عراق چندی قبل ضمن موفق خواندن عملیات امنیتی این نیروها برای تأمین امنیت عزاداری‌های عاشورای حسینی تاکید کرد: مراسم رکضة طویریج بدون هیچ حادثه‌ای انجام شد.

وزارت کشور عراق و فرماندهی عملیات بغداد هم از موفقیت در اجرای طرح تأمین امنیت مراسم عاشورا و دهه اول محرم خبر دادند. عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق اعلام کرد که طرح ویژه تأمین امنیت این مراسم با موفقیت انجام شد

نیروهای حشدشعبی هفته قبل نیز از کشف و ضبط ۲۰۰ راکت متعلق به گروه تروریستی داعش در استان الانبار خبر داده بود. نیروهای تیپ ۵۷ حشد شعبی در این عملیات، انبار بزرگی از تجهیزات داعش را در استان الانبار کشف و ضبط کردند.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا